10. 6. 2024
PAČEJOV - JANOVICE 3 : 2 (2:1)
Na předposlední zápas v tomto ročníku se kupily omluvenky jedna za druhou. V pátek večer bylo přihlášených jedenáct hráčů a z nich to ještě měl Péťa Bokr padesát na padesát kvůli pracovním povinnostem. Aby toho nebylo málo, zranil se v páteční dohrávce za dorost Tomáš Bláha, takže jsme zkusili oslovit zálohy ze staré gardy. Pomoc přislíbil „Pišta“ Lávička. Vše se začalo v dobré obracet v sobotu po ránu, když se Bokr dozvěděl, že do práce nemusí, a přihlásil se Pavka Polena. I naši dorostenci Lukáš Klečka a Tomáš Beníšek, kteří hráli dohrávku v pátek večer a další zápas v sobotu dopoledne, slíbili, že přijdou alespoň na střídačku. Všem děkuji za ochotu ! Přivítali jsme družstvo Janovic a chtěli jim oplatit podzimní porážku. Po opatrném začátku a nedorozumění naší obrany to však byli hosté, kdo otevřel ve dvanácté minutě skóre. Nenechali jsme je dlouho radovat a hned v další minutě Pavka krásně nahrál Víťovi Panuškovi a ten se postaral o vyrovnání. V dalších minutách si obě strany vytvořily několik brankových příležitostí, ale v obou brankách stáli výborní gólmani a nenechali se jen tak překonat. Ve dvacáté sedmé minutě se rozhodl Matěj Klásek z postu beka ke sprintu přes celé hřiště a nabídl nádherný balón Davidu Kološovi, který ho protlačil do brány a poslal nás do vedení. Za tohoto stavu odcházeli hráči v poločase do šaten. Začátek druhé půlky patřil opět soupeři. Po rohovém kopu v padesáté čtvrté minutě se jim podařilo dopravit míč za Kalčíkova záda a dorovnat stav na 2:2. Nehodlali jsme se smířit s remízou. Do hry naskočili naši mladíci, které musím velice pochválit. Zatlačili jsme janovické na jejich půlku a vytvořili si dost slibných šancí. Několik skončilo mimo bránu a ostatní zlikvidoval výborný brankář Martínek. Když už to vypadalo, že nám není výhra souzena, vyslal Vašek Klásek zpoza velkého vápna tvrdou střelu a propálil vše, co stálo v cestě vítěznému gólu. Zápas jsme zkušeně dohráli na soupeřově polovině a nedopustili v nastavených dvou minutách žádné drama.

Fanouškům děkujeme za podporu, věříme, že se nenudili a že se uvidíme příští sobotu na posledním zápase sezóny.

Rozhodčí: Kečkeš Jan-Dušek Václav, Anšlág Petr

Žluté karty 0:1

Branky: 13´V. Panuška, 27´D. Kološ, 89´V. Klásek

Sestava: Kalčík-Šmrha L., Štěpán O., Polena, Bokr, Heimlich, Klásek V., Klásek M., Štěpán F. /71´Klečka/, Panuška, Kološ /K/ /80´Beníšek/

Lavička: Klečka, Beníšek, Lávička

Autor článku: V.Klásek