22. 5. 2023
Pačejov - Horažďovice 0:3 (0:1)

Úvod utkání byl v režii hostů, kteří soupeře přehrávali přesnou a rychlou kombinací. Horažďovice si v první půlhodině vypracovaly několik slibných gólových šancí, ale ve finální fázi si nevedly přesně nebo jejich pokusy zlikvidovala domácí obrana. Hosté však byli trpěliví, což se nakonec vyplatilo. Ve 34. minutě zfauloval protihráče domácí Štěpán a sudí ocenil jeho zákrok žlutou kartou. Ve 38. minutě využil dobrého postavení Jůda a přesným zakončením otevřel skóre zápasu. Pačejov se marně snažil o vyrovnání a v prvním poločase si vypracoval minimum nebezpečných příležitostí.

Druhý poločas se nesl ve velmi podobném duchu jako ten první. Horažďovice dobře kombinovaly, balón držely na svých kopačkách a soupeře natlačily na vlastní polovinu. V 68. minutě udělal hostující trenér dvě změny v poli, v zápase skončili Kodýdek s Klečkou a místo nich přišli Pivnička a Karásek. Že to byl dobrý tah se ukázalo v 74. minutě, kdy se právě střídající Karásek objevil ve velké šanci a nezaváhal, 2-0. V 84. minutě definitivně potvrdil vítězství Horažďovic Pavlík, který upravil skóre na 3-0. Hosté jsou nyní v poklidném středu tabulky na sedmém místě, kdežto Pačejov je stále předposlední.

Rozhodčí : Cimický Filip, AR1 Frgal Lukáš, AR2 Ruda Daniel

ŽK : 2 – 0 (Kába, Štěpán O.)

ČK : 0 – 0

Diváci : 100

Sestava : Sedláček – Kába – Šmrha – Štěpán O. – Kubáň – Bláha – Klásek V. /K/ – Mareš – Štěpán F. – Bokr - Ticháček

Autor článku: převzato z fotbal u nás