16. 5. 2018
Okresní soutěž v atletice SPV a Pohár rozhlasu

Pačejovští žáci se v průběhu týdne zúčastnili dvou atletických závodů v krásném areálu sušického stadiónu. V pátek 11.května bojovalo družstvo starších žáků na tradičním Poháru rozhlasu. V konkurenci 15 škol /12 městských a 3 vesnických/ obsadili Pačejovští konečné 13.místo, když za sebou nechali obě další vesnické školy. Velkým handicapem se stala příliš úzká základna. Z jednotlivců zazářil Honza Fiala, který obsadil čelní místa ve svých disciplinách, navíc ve skvělých výkonech: skok vysoký - 162 cm a běh na 60 m - 7,7 s.

Ve středu 16.května se malá výprava pačejovských žáků zúčastnila v Sušici okresní soutěže v atletice Pošumavského regionálního centra asociace SPV Klatovy v atletickém čtyřboji /běh 60 m, skok daleký, hod míčkem-granátem a běh 800 m/. V kategorii mladších žákyň obsadila Kristýna Větrovcová 2.místo, Kateřina Buchtová 4.místo a Zuzana Veselá 6.místo. V kategorii starších žáků naše výprava obsadila hned první tři místa. Vyhrál Honza Fiala, druhý skončil Míra Havlík a třetí místo obsadil Míra Tomášek

Autor článku: Tomáš Cihlář